Labi prezanton shtëpinë madhështore (FOTO)

By

Karriera e tij e gjatë në muzikë i ka mundësuar që të kenë një standard më të lartë se sa një pjesë e madhe e kosovarëve.

Kështu këngëtari Labinot Tahiri – Labi, ka ndërtuar një shtëpi madhështore në periferi të qytetit të Ferizajt.

Atë e ka prezantuar përmes një fotografie në profilin e vet në Instagram, ku shkruan se vendin në të cilin e ka ndërtuar shtëpinë, e ka shndërruar në një mini-qytet.

“Shtëpia ime në vendin ku u rrita! Ishte më parë krejt fusha, e bëra të duket si qytet”, ka shkruar Labi mbi këtë fotografi.

Përveç se ka krijuar kushte të mira jetese për familjen e tij, Labi është ndër të paktët figura publike që ka ndihmuar të varfrit të rimëkëmben në jetën e tyre duke iniciuar mbledhjen e fondeve për blerjen dhe ndërtimin e shtëpive. /Prive.al/

Labiii

Artikuj të ngjashëm