Kë përkrahu Dua mbrëmë, Joshuan apo Klitschon?

By

Ndeshja e shekullit në boks në mes britanikut Joshua Anthony dhe Wladimir Klitscho mblodhi pranë ekraneve me miliona njerëz në mbarë botën.

Por këngëtarja Dua Lipa kishte zgjedhur ta ndiqte live këtë ndeshje, duke qenë recente në publikun jashtë ringut ku u ndeshën gladiatorët e boksit të ditëve tona.
Si kosovare që jeton në Londër, ajo ka mbështetur bashkë-shtetasin e saj, i cili nuk e zhgënjeu fansen e tij të famshme.

Dua së bashku me babain Dukagjinin, po bënin tifo për Joshuan i cili pas raundit të 11-të triumfoi kundër legjendës së boksit, që u mposht jo lehtë nga 27 vjeçari.

18280149_1369817433112209_838624606_n

 

Artikuj të ngjashëm