Kylie Jenner vërshohet me kritika nga ndjekësit në postimin e saj të fundit

By

Kylie Jenner postoi fotografi të vogëlushes së saj 2-vjeçare, ku ka vënë një palë vathë ‘rrethor’ të personalizuar me emrin “Stormi”, në Instagram të martën – dhe mori kritika të shumta.

Kjo nuk është hera e parë që Kylie Jenner vërshehet nga kritikat për zgjedhjet e veshjeve të vajzës së saj.

Kylie Jenner kritikohet rëndë për kostumin e Halloween-it të vajzës së saj

Sidoqoftë, disa ishin të shpejtë të dyshonin në aftësitë e prindërimit të Jenner. “A nuk është ajo pak e vogël për të vënë vathë kaq të mëdhenj? Do të ishte aq e lehtë për të që t’i kapte dhe t’i shkulte nga veshët e saj,” tha një person.

“Pse kjo dy vjeçare ka vënë vathë të tillë? O zot, leje të jetë një vajzë e vogël”, komentoi një tjetër, ndërsa një komentues tjetër tha:” Kjo është arsyeja pse fëmijët nuk duhet të kenë fëmijë. Vathët e tillë janë të rrezikshëm për vogëlusha.”

View this post on Instagram

go best friend 🤍

A post shared by Kylie ✨ (@kyliejenner) on

As motra e saj Kim Kardashian nuk i ka shpëtuar kritikave nga miliona ndjekës të saj, kur postoi një fotografi me vajzën North dhe aksesorët që kishte zgjedhur t’i vinte.

Kim Kardashian merr kritika të rënda, arsyeja janë aksesorët e vajzës së saj

 

Artikuj të ngjashëm