Kush shpërndau thashethemet se A$AP Rocky e tradhtoi Rihanna-n?

By

Këtë javë, interneti pati një huti kolektive pasi u përhap një thashethem se Rihanna dhe A$AP Rocky, të cilët po presin një fëmijë së bashku çdo ditë, ishin ndarë pasi reperi e kishte tradhtuar. Të pëlqyerit e TMZ dhe Page Six, duke cituar disa burime anonime të afërta me çiftin, i mbyllën shpejt thashethemet, të cilat filluan nga një postim në Twitter nga një shkrimtar, i cili është quajtur si “Ndikuesi më i çrregullt i modës në Instagram” nga revista Interview.

Pas një tornadoje reagimesh dhe, mund të imagjinohet, një stuhi presioni nga ekipet e çiftit, autori i thashethemeve është shprehur publikisht nga deklarata e tij fillestare në një postim të ri në Twitter.

Redaktori i modës, Louis Pisano ka kërkuar falje publike për fillimin e një thashethemi se A$AP Rocky dhe Rihanna u ndanë për shkak të tradhtisë.

“Mbrëmë mora një vendim budalla për të postuar disa informacione që kisha marrë”, shkroi Pisano. “Unë nuk do të flas për burime, nuk do të fajësoj të tjerët për një diskutim që filloi, etj, sepse në fund të ditës mora vendimin për ta shkruar atë postim, që mban emrin tim”, duke shtuar, “Unë do të doja t’u kërkoja falje zyrtarisht të gjitha palëve që përfshiva në veprimet e mia dhe për postimet e mia të pamatura në Twitter. Nuk kam asnjë justifikim për këtë, kam qenë shumë i përfshirë në dramën e krijuar.”Artikuj të ngjashëm