Kush është aktorja që e theu protokolin mbretëror?

By

Duket se aktorja Susan Sarandon nuk do ta humbiste rastin për t’u njoftuar me Mbretëreshen Elizabeth II.

Aktorja 71 vjeçare ishte pjesëmarrëse në ndeshjen polo Royal Windsor në Guards Polo Club në Egham, Angli, dhe në një pike ajo shkoi tek Mbretëresha për ta takuar atë.

Ndonëse protokolli mbretëror thekson se mysafirët duhet të presin që të prezantohen para Mbretëreshës pastaj ta takojnë atë, kjo nuk e ndali Susan.

Mbretëresha, e cila ishte e ulur, nuk pati fare problem këtë gjë dhe është parë e buzëqeshur duke biseduar me Susan.

Artikuj të ngjashëm