Kim thotë se ky ndryshim në Instagram mund të përmirësojë shëndetin mendor

By

Kim Kardashian ka propozuar një ndryshim për Instagram.

39 vjeçarja foli në një konferencë së fundmi duke thënë se nëser  Instagram heq ‘likes’ dhe ‘vieës’, shëndeti mendor i njerëzve do të ishte më mirë.

“Sa I përket shëndetit mendor…Mendoj se duke hequr pëlqimet do të ishte vërtetë e dobishme për njerëzit”.

“Unë e di se ekipi i Instagramit e kanë marrë seriozisht këtë dhe jam me të vërtetë e lumtur”.

Deri tani, Instagram, njëri prej rrjeteve më të përdorura në botë, ka hequr opsionin ‘following’ dhe kjo gjë nuk ju ka pëlqyer shumë njerëzve por ka pasur edhe prej atyre që e kanë mirëpritur këtë ndryshim.

Megjithatë, si mendoni ju – a duhet t’i heq Instagramit edh pëlqimet në mënyrë që mos t’i shohim?/Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm