Kanë nofka të çuditshme, por a i dini emrat e reperëve shqiptarë?

By

Thuajse të gjithë artistët muzikës rep, nuk prezantohen në skenë me emrat e tyre origjinalë. Identitetin ua dimë vetëm bazuar në nofkat të cilat i prezantojnë në publik.

Në të shumtën e rasteve, emrat e tyre skenikë lidhen me emrin e tyre të lindjes, por publiku i njeh e të famshëm janë nën “nicknames”, apo nofka.

Përveç Ledri Vulës e Getoar Selimit, thuajse të gjithë të tjerët kanë nofkat e tyre dhe emrin nën të cilin ata janë të famshëm.

Gold AG apo Arian Agushi

Image result for gold ag

Bim Bimma apo Burim Kursani

Image result for bim bimma

Lyrical Son apo Festim Arifi

Image result for lyrical son

Majk apo Kastriot Rexha

Image result for majk reperi

Kreshnik apo Kreshnik Fazliu

Image result for mc kresha

Skivi apo Visar Shala

Image result for skivi skillz

Stresi apo Arkimed Lushaj

Image result for arkimed lushaj

Noizy apo Rigels Rajku

Image result for noizy

Artikuj të ngjashëm