Kevin Hart ndan një video emocionuese, pas aksidentit që e la të lënduar rëndë

By

Në fillim të shtatorit u raportua se komediani dhe aktori i famshëm, Kevin Hart ishte aksidentuar rëndë me makinë. Ndonëse aktori ishte lënduar rëndë ai fatmirësisht ishte larg rrezikut për jetën.

Image result for kevin hart accident

Shoferi i makinës së komedianit Kevin Hart‘ ishte duke lëvizur në mënyrë të pamatur dhe shkaktoi përplasjen e 1 shtatorit që plagosi rëndë Hart, thanë autoritetet në një raport të lëshuar për media.

Komediani së fundmi ndau një video në Instagram që tregonte pamjet të procesit të tij të shërimit nga dëmtimi i madh i shpinës që pësoi në përplasje.

Image result for kevin hart accident

“Në thelb, ajo që kuptoni është se nuk je në kontroll,” thotë ai në fillim të klipit dy minutësh. “Pavarësisht se sa mendoni se jeni në kontroll, nuk jeni në kontroll. Në fund të ditës, gjithçka mund të mbarojë.”

Videoja tregon përvojat e Hart që nga 1 shtatori, duke treguar fazat e tij të ndryshme të rimëkëmbjes.

Mbi të gjitha, Hart dëgjohet të tregojë se sa mirënjohës është të jetë i gjallë dhe i shëndetshëm, duke zbuluar se ai mendon se aksidenti ishte pothuajse i domosdoshëm që ai të përjetonte.

Ai e mbyll videon duke thënë: “Më e rëndësishmja, unë jam mirënjohës për Zotin. Unë jam mirënjohës për jetën. Jam falënderues që thjesht kam qenë këtu.”

Hart ende po shërohet nga përplasja dhe po i nënshtrohet terapisë fizike në shtëpinë e tij, tha avokati i tij.

Burimi: Eonline.com

Artikuj të ngjashëm