Kosova shumë e varfër, këtë vit nuk merr pjesë në Miss Universe (VIDEO)

By

Gjatë vitit të kaluar patëm një bujë të madhe mediatike rreth organizimit të Miss Universe Kosova në Prishtinë.

Patëm një fituese që po ashtu bëri bujë e shkaktoi polemika, ndërsa Kosova u përfaqësua në këtë konkurs ndërkombëtar në vitin 2017.

Camila Barraza, argjentinasja që mori vendin e parë si më e bukura e konkursit e përfaqësoi Kosovën në Miss Universe 2017 që u mbajt në Shtetet e Bashkuara.

Por këtë vit nuk do të kemi një organizim të tillë.

Dhe arsyet për këtë, në një intervistë për Prive, i tregon organizatorja e Miss Universe në Kosovë Agnesa Vuthaj.

Ajo thotë se Kosova është një vend shumë i varfër dhe këtë vit, shpenzimet e organizimit nuk kanë mundur të mbulohen. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm