Kate Middleton zgjidhet si gruaja mbretërore më me stil në botë

By

Kate Middleton , Dukesha e Kembrixhit, është bashkëshortja e Princit William.

Nëna e tre fëmijëve është vlerësuar për pamjen e saj elegante dhe stilin në një sondazh të ri.

Jo ralle herë, dukesha është marrë shembull dhe është adhuruar për stilin e saj, veshjen, grimin dhe krehjen e flokëve, krahas rolit të saj në mbretërinë britanike.

Sondazhi ndërkombëtar u kërkoi 14,000 të rriturve nga e gjithë Evropa të komentonin se kush besonin se ishin ikonat më të mëdha të stilit.

Kate fitoi me të vërtetë vendin e saj si mbretëresha më në modë pasi ishte e vetmja anëtare e familjes që hyri në dhjetë të parat. Dukesha e Kembrixhit mori 24 për qind të votave nga ata që u anketuan.

Sidoqoftë, ajo për pak e humbi vendin e parë ndërsa këngëtarja dhe stilistja Victoria Beckham mori epërsinë.

Më poshtë është lista që zgjodhi gratë më me shije, nga sondazhi i FARFETCH:

  1. Victoria Beckham
  2. Kate Middleton
  3. Chiara Ferragni
  4. Olivia Palermo
  5. Ellie Goulding
  6. Alexa Chung
  7. Jane Birkin
  8. Anna Cleveland
  9. Lizzy Hadfield
  10. Bonnie Strange

Artikuj të ngjashëm