Kanye West kundërshton kritikat e Kim ndaj tij

By

Beteja ligjore e Kim Kardashian dhe Kanye West po vazhdon.

Reperi, 44 vjeç, paraqiti një kundërshtim ndaj dosjes së fundit të Kim, në të cilën ajo akuzoi West për përhapjen e “dezinformatave” në mediat sociale në lidhje me “çështjet e tyre private familjare dhe bashkëprindërimin”.

Kardashian, 41 vjeç, deklaron në dokumentet e gjykatës të depozituara të mërkurën se veprimet e tij kanë “krijuar shqetësim emocional”.

West u përgjigj të premten, duke pretenduar se deklarata e Kardashian është “thënie e dyfishtë” në dokumentet e reja gjyqësore të marra nga “People”.

“Kim pretendon se ka lexuar diçka në internet gjoja nga Kanye dhe i karakterizon postimet në deklaratën e saj si dezinformata”, thotë avokati i West në dosjen e kundërshtimit. “Postimet në mediat sociale nuk i janë bashkangjitur deklaratës”.

Kundërshtimi vazhdon, “Kim kishte nevojë të ofronte postimet e mediave sociale në provë dhe të tregonte se postimet ishin shkruar nga Kanye. Po të ishte bërë, postimet do të ishin të pranueshme si deklarata të një kundërshtari partie. Në vend të kësaj, Kim argumenton një pikë që nuk është në procesverbal. Deklarata është thashetheme e papranueshme kështu që Kanye kërkon që ajo të goditet”.

Ndërsa romanca e Kardashian me Pete Davidson lulëzoi në sytë e publikut, stilisti Yeezy nisi disa sulme në mediat sociale dhe në shtyp. Ajo përfundimisht foli kundër ish-it të saj pasi ai e akuzoi atë se e kishte lejuar vajzën North të kishte një llogari në TikTok “kundër vullnetit [të tij]”.

“Sulmet e vazhdueshme të Kanye ndaj meje në intervista dhe në mediat sociale janë në fakt më të dëmshme se çdo TikTok North mund të krijojë”, shkroi ajo në Instagram Story në fillim të këtij muaji. “Si prind që është ofruesi dhe kujdestari kryesor për fëmijët tanë, unë po bëj çmos për të mbrojtur vajzën tonë duke e lejuar gjithashtu që të shprehë kreativitetin e saj në mediumin që dëshiron me mbikëqyrjen e të rriturve – sepse kjo i sjell lumturi”.

Kardashian vazhdoi, “Divorci është mjaft i vështirë për fëmijët tanë dhe obsesioni i Kanye për të kontrolluar dhe manipuluar situatën tonë kaq negativisht dhe publikisht, vetëm sa po shkakton dhimbje të mëtejshme për të gjithë. Që nga fillimi nuk kam dashur asgjë përveç një marrëdhënie të shëndetshme, sepse është ajo që është më e mira për fëmijët tanë dhe më trishton që Kanye vazhdon ta bëjë të pamundur në çdo hap”.

Së fundi, ajo deklaroi se dëshiron që “të trajtojë të gjitha çështjet në lidhje me fëmijët tanë privatisht dhe shpresojmë se ai më në fund mund t’i përgjigjet avokatit të tretë që ka pasur vitin e fundit për të zgjidhur çdo çështje në mënyrë miqësore”.

Artikuj të ngjashëm