Jeni ‘single’? Ja shpjegimi sipas shenjës së horoskopit

By

Nëse dikush ju refuzon atëherë duhet të kuptoni që shkaktar mund të jetë karakteri, nisur nga
muaji i lindjes dhe shenja e horoskopit:

Dashi
Jeni vetëm sepse nuk dini të trajtoni marrëdhëniet kur kalojnë nëpër fazën e parë dhe bëhen
serioze me një person. Kur je e dashuruar, bëhesh shumë entuziaste dhe ngjitëse dhe do të donit
që të gjithë ta dinë se jeni së bashku. Por sapo të kalojë faza e fluturave në stomak, dhe historia
juaj kthehet në diçka më të qëndrueshme dhe rutinë, ju kap paniku dhe nuk mund ta trajtoni më
marrëdhënien me partnerin tuaj.

Demi
Jeni vetëm, sepse në mënyrë konstante vazhdoni të manipuloni dhe kontrolloni jetën tuaj të
dashurisë. Në vend që të pranosh faktin se dashuria është diçka krejt e paparashikueshme që
merr përkushtimin e dy njerëzve, ju doni të menaxhoni gjithmonë çdo gjë dhe ta trajtoni dashurinë
si një formulë.

Binjakët
Jeni vetëm sepse ju nuk ua jepni njerëzve mundësinë për të qenë pjesë e jetës tuaj, duket se keni
një përzierje frike dhe pasigurie për ta bërë këtë. Edhe njerëzit që manifestojnë publikisht
dashurinë e tyre për ju, refuzohen.

Gaforrja
Jeni vetëm sepse vazhdoni t’i jepni zemrës tuaj njerëzve të gabuar. Ju jeni gjithmonë të tërhequr
nga djemtë të cilët në shikim të parë duken si njerëz të pjekur dhe të përgjegjshëm, por më pas
zbuloni se ata nuk janë asgjë më shumë sesa fëmijë që u rritën shumë shpejt me dëshirën për të
bërë shaka dhe për të tallur vajzat.

Luani
Jeni vetëm sepse po përpiqeni të planifikoni marrëdhënien tuaj dhe të ardhmen tuaj. Ju përpiqeni
të parashikoni të ardhmen në mënyrë të detajuar dhe për këtë arsye edhe marrëdhënia juaj,
dashuria ka nevojë për surpriza të vazhdueshme dhe ndryshon. Kjo të çon në rutina që
rrjedhimisht çojnë në mërzitje.

Virgjëresha
Jeni vetëm, sepse shpesh e humbni veten, jeni paranojak dhe i fiksuar me gjithçka që formon
marrëdhënien tuaj. Edhe kur jeni të kënaqur me partnerin tuaj, truri juaj fillon për të bërë udhëtime
absurde dhe për të gjetur të gjitha arsyet pse marrëdhënia juaj nuk mund të funksionojë, ose filloni
të mendoni se kjo lumturi është e çastit dhe çdo gjë do të shkojë keq.

Peshorja
Jeni vetëm sepse jeni shumë i hutuar për të qenë me një person. Problemi juaj nuk ka të bëjë me
të qenit në gjendje për të takuar njerëz apo jo, sepse ky nuk është problemi juaj, ju jeni të
papërmbajtshëm në sytë e të tjerëve. Problemi është se merreni me gjëra hipotetike nga jashtë
historisë suaj dhe harroni për të shijuar momentet me partnerin tuaj dhe gjithmonë përfundoni duke
e neglizhuar atë.

Akrepi
Jeni vetëm, sepse nuk e lejoni veten t’i kërkoni dikujt ndihmë. Ju jeni aq i pavarur sa që nuk jeni
mësuar të kërkoni ndihmë nga njerëzit e tjerë. Të qenit i pambrojtur do të të bënte të pakëndshëm,
sikur dikush të donte të zvogëlonte pavarësinë dhe dinjitetin tënd. Prandaj, as ndihma e një
partneri nuk do të pranohej dhe kjo në një afat të gjatë e bezdis dhe e dekurajon një person që
është afër jush.

Shigjetari
Jeni vetëm sepse nuk jeni të vendosur. Jeni një person i mbushur me pasiguri. Keni frikë të bëni
gabime dhe të gjykoheni nga të gjithë. Ju nuk e vlerësoni thellësisht veten, ju gjithmonë mendoni
se keni diçka për faqe të zezë.

Bricjapi
Jeni vetëm sepse jeni një person jashtëzakonisht xheloz. Një njeri lufton për të qëndruar me ju,
sepse çdo lëvizje është interpretuar keq, dhe më pas, si pasojë, një pjesë e mungesës së besimit
që keni për të. Nëse i dashuri juaj do të dalë një mbrëmje vetëm me shokët e tij, ju bëheni shumë
keq.

Ujori
Jeni vetëm sepse nuk doni të jeni me askënd, pa shumë fjalë. Jeni një vajzë që dëshiron të jetojë
lirinë e saj të jetës në të gjitha drejtimet, pa detyrime. Pëlqeni t’i bëni gjërat tuaja në vetmi. Kur të
filloni të ndiheni të lidhur me dike, kjo ju pengon. Ky mund të jetë problemi juaj i brendshëm, i
gërmuar thellë për të kuptuar dhe zgjidhur.

Peshqit
Jeni vetëm sepse ju lejoni të tjerët të vendosin për ju. Duket se nuk jeni në gjendje të kujdeseni për
veten. Ju ndikoheni nga fjalët dhe nga preferencat e të tjerëve. Duhet të zgjoheni dhe të nxirrni
karakterin tuaj. Dhe e di që mund ta bësh, vetëm duhet të punosh pak.

Artikuj të ngjashëm