Hilary Duff martohet në një dasmë private në shtëpi

By

Hilary Duff dhe i fejuari e saj Matthew Koma u martuan këtë fundjavë.

Të Shtunën, Duff dhe Koma kishin një martesë intime, private në shtëpinë e tyre në Los Angeles.

Sipas njerëzve, ceremonia “filloi në perëndimin e diellit, dhe ata u martuan brenda shtëpisë. Kur ceremonia mbaroi, të ftuarit brohorisnin. Pritja ishte në një tendë të bardhë në oborrin e shtëpisë.

Ish-ylli Lizzie McGuire ndau një fotografi të vetes dhe Koma duke qëndruar përkrah një makine që thotë “Sapo u martuam”.

View this post on Instagram

This.

A post shared by Hilary Duff (@hilaryduff) on

Në një intervistë prapa skenave me Vogue, Duff zbuloi se fustani saj i dasmës ishte nga stilistja me qendër në Londër Jenny Packham.

Aktorja 32-vjeçare tha që ajo dhe stilistja e saj kaluan një listë të gjatë të stilistëve para se të zgjidhnin Packham për modelet e saj “të bukura”.

“Ka një shpatull shumë moderne. Kur po vinim me modelin, për mua ishte e rëndësishme që ishte befasuese, por e thjeshtë. Nuk mund ta imagjinoja të vishja një fustan të madh me tyl,” tha Duff për Vogue.

Inicialet e çiftit ishin të qëndisura në pjesën e brendshme të skajit të veshjes.

Duff tha që donte një sutan të thjeshtë sepse “Matthew është shumë i thjeshtë, dhe unë me të vërtetë doja ta nderoja”.

“Unë me të vërtetë dua të ndjehem vetvetja, por edhe si e parashikoja se ai do të më shihte,” tha Duff. “Rezultati përfundimtar i asaj që arritëm, me Jenny-n, është saktësisht se si doja që ai të më shihte. Unë mendoj se dukem ashtu si ai më paramendonte mua si nuse. Është vërtet e veçantë ”

 

Artikuj të ngjashëm