Të gjithë sytë tek Georgina Rodriguez, bën daljen me çantën më të rrallë në botë

By

Georgina Rodriguez, sigurisht u sigurua të kthente vëmendjen ndaj saj teksa mbërriti në Venecia gjatë Festivalit të 80-të Ndërkombëtar të Filmit të martën, duke veshur dy veshje të guximshme në ditën e saj të parë.

E dashura e Cristiano Ronaldos, 29 vjeç, fillimisht veshi një bluzë korseje dhe mbante një çantë të rrallë Hermès Birkin prej 200 mijë funtesh teksa shëtiti nëpër aeroportin Marco Polo.

Aksesori luksoz i Georgina ka një çmim që varion nga 120,000 deri në 480,000 £, në varësi të gjendjes dhe printimit të krokodilit në çantë. Çanta e veçantë e WAG dukej e ngjashme në stil me një krokodili të bardhë mat Diamond Himalaya Niloticus Birkin 30, i cili u shit për 239,158 £ duke e bërë atë çantën më të shtrenjtë të shitur në ankand.

Ajo bashkoi pamjen e saj shik me një palë pantallona të gjera dhe i mbrojti sytë me disa syze dielli. Pasi zbriti në qytet, Georgina hipi në një taksi uji dhe pozoi për disa foto argëtuese në bord.

Ekspertët nga tregu i nivelit të lartë të tregtisë elektronike i thanë Vogue se Birkin Himalayan mund të jetë çanta më e rrallë në botë.

“Diamanti 30 centimetra Himalayan Birkin është ndoshta çanta e dorës më e rrallë dhe më e dëshirueshme në botë”, duke shtuar se çanta i ofrohet vetëm “një klienti VIP shumë të respektuar”.

Kompania e çantave luksoze Hermès rrit krokodilat në fermën e saj dhe të gjesh një me lëkurë albino është jashtëzakonisht e rrallë; Shtëpia e ankandeve Christie’s e përshkroi shitjen në fillim të këtij viti si blerje të ‘historisë së modës’.

Artikuj të ngjashëm