Era s’u vendos në imazhin e vajzave që krenuan Kosovën: Labinot Tahiri i del në përkrahje

By

“Bac, çikat na e zbardhën fryrën”, ishte një imazh që korrespondonte me mesazhin e 10-të vjetëve më parë “Bac u kry”.

Slogani i ri për 10-të vjetorin e pavarësisë së Kosovës, përfshinte tri vajzat më të suksesshme në botë. Kosovaret Dua Lipa, Majlinda Kelmendi e Rita Ora, ishin pjesë e mesazhit.

Image result for bac qikat na e zbardhen fytyren

Por jo edhe Era Istrefi, që konsiderohet të ketë pasur sukses ndërkombëtar. Kjo kishte zgjuar reagimin e nënës së Erës, Suzanës, e cila kishte thënë se suksesi i vajzës së saj s’krahasohet dot me atë të Duas e Ritës, sepse Era vinte nga Prishtina.

N mbështetje të Erës, ka dalë edhe këngëtari e deputeti Labinot Tahiri, i cili përmes një statusi në profilin e tij në Instagram, konsideronte se Erës i është bërë një e padrejtë.

“Të dashur qytetarë, ajo se çfarë me mundon mua, është mos respektimi i asaj që quhet drejtesi apo realitet.

(ERA ISTREFI) nuk te kam takuar asnjëherë, por unë jam Labinot Tahiri, i cili kur shoh diqka të padrejtë me dhem shumë dhe reagoj në menyren time.

Image may contain: 1 person, smiling, sitting

(ERA ISTREFI)?, të jesh krenare edhe pse tek ne mundohemi ta nënqmojmë apo ta nënvlersojmë një Yll Botëror siq jeni ju!
Fundja, e keni mbas dhe para vetës publikun e shkëlqyer SHQIPTARË.

Ti i’a arrite që ta dëgjojnë zërin tënd edhe nacionalitete të huaja anekend botës!”, ka shkruar Labi. Prive.al
 

Artikuj të ngjashëm