FILMI I SHQIPTARIT FITON ÇMIM NË KANADË

By

Filmi ‘Cash Only’ me skenar të shqiptarit Nickola Shkreli i cili gjithashtu ka rolin kryesor në film, pas një prezantimi të suksesshëm është shpërblyer me çmim në festivalin ‘Fantasia’ në Kanadë.

Malik Bader regjizori i filmit ka marrë çmimin e “Regjisorit më të mirë” në këtë festival, duke shënuar suksesin e parë për “Cash Only” gjatë udhëtimit të tij nëpër festivalet ndërkombëtare.

Ndryshe, Shkreli si fëmijë i dy shqiptarëve që kanë emigruar në Detroit ka një bagazh të pasur artistik me filma si ‘Abduction’ dhe ‘Low Winter Sun’. /Prive.al/

Artikuj të ngjashëm