Lajme të mira për fansat e serialit ‘Game of Thrones’

By

Është konfirmuar vazhdimësia e serialit shumë të shikuar anembanë botës.

HBO ka konfirmuar detaje të vazhdimësisë së “Game of Thrones”  të quajtur “House of Dragon”.

Rrjeti kabllor njoftoi të martën se ka porositur 10 episode të serisë spinoff bazuar në librin e shoqëruesit të George R. R. Martin “Fire and Blood”.

Duke ndodhur 300 vjet para ngjarjeve të “Game of Thrones”, seriali do të përshkruaj tregimet e mbretërve Targaryen që kishin sunduar prej kohësh Westeros.

Miguel Sapochnik dhe Ryan Condal do të jenë partnerë si prezantues, sipas kanalit premium kabllor, me të dy gjithashtu të gatshëm të punojnë si producent ekzekutiv krahas Martin dhe Vince Gerardis.

Universi i “Game of Thrones” është aq i pasur me histori,” tha Casey Bloys, president i programimit HBO, në një deklaratë.

“Ne mezi presim të hulumtojmë origjinën e House Targaryen dhe ditët e mëparshme të Westeros së bashku me Miguel, Ryan dhe George.”

Burimi: Cnbc.com

 

 

Artikuj të ngjashëm