Edhe një tjetër shqiptare synon tregun ndërkombëtar, njihuni me Mimozën

By

Vajzat shqiptare u dëshmuan fuqishëm në skenën ndërkombëtare dhe ia dolën të bëjnë vend për emrat e tyre në top listat më të famshme botërore.

Rita Ora, Dua Lipa, Bebe Rexha e Era Istrefi, depërtuan me muzikën e tyre në veshin e miliarda dëgjuesve por ato mund të mos jenë të vetmet.

Mimoza është një tjetër këngëtare shqiptare e cila po synon që të jetë e suksesshme në tregun muzikor ndërkombëtar.

Ajo sapo ka publikuar këngën “Big Girls Cry”, në kontratë me produksionin muzikor “Budde Music” në Gjermani. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm