E mbajti për 18 vite: Edona Llalloshi i jep këtë dhuratë Ministrit të Mbrojtjes

By

Një dhuratë shumë të çmuar për këngëtaren, që Presidenti Ibrahim Rugova i kishte dhuruar në vitin 2020, Edona Lalloshi si shenjë respekti dhe mirënjohjeje ia dhuroi Ministrit të Mbrojtjes, Anton Qunit.

Ajo postoi në llogarinë e saj në Instagram, një foto krah Qunit, ku shkruan:

“Gjatë karrierës sime shumë vjeçare kam marrë çmime, mirënjohje,dhurata…por më e veçanta dhuratë e zemrës ishte kjo që Presidenti Historik Dr. Ibrahim Rugova ma dhuroj në vitin 2002. Sot, këtë dhuratë në shenjë respekti ndaj tij dhe institucionit të cilin e udhëheqë, ia dhurova Ministrit të Mbrojtjes Z.Anton Quni. Të priftë e mbara Ministër 138 herë.” /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm