The Weeknd njofton bashkëpunimin e fundit në karrierë

By

Të mërkurën mbrëma, The Weeknd njoftoi “bashkëpunimin e fundit” të karrierës së tij gjatë turneut të tij në Varshavë.

Superylli kanadezo-etiopian interpretoi vargun e tij nga “Another One of Me” në PGE Narodowy të Polonisë. “Kjo këngë tjetër që do të performoj është një rekord i papublikuar. Nuk e kam publikuar ende. Quhet “Another One of Me”, tha ai. “Dhe dua të them vetëm se ky do të jetë bashkëpunimi i fundit që bëj ndonjëherë, në karrierën time. Kështu që unë dua ta performoj për ju djema sonte”.

Ndërsa artisti tjetër në “Another One of Me”, si dhe data e publikimit të këngës, nuk është zbuluar ende.

Këngëtari i “Blinding Lights” ka lënë të kuptohet edhe për pensionimin e tij. Në kopertinën e tij me W Magazine, ai zbuloi se albumi për të cilin është duke punuar aktualisht, vazhdimi i Dawn FM të vitit 2022, “është ndoshta uragani im i fundit si The Weeknd. Kjo është diçka që duhet të bëj. Si The Weeknd, kam thënë gjithçka që mund të them, “tha ai në atë kohë. “Po shkoj në një vend dhe një kohë ku po përgatitem për të mbyllur kapitullin Weeknd. Unë do të bëj ende muzikë, ndoshta si Abel, ndoshta si The Weeknd”.

Artikuj të ngjashëm