Çka parashikojnë kartat tarot sot për ju?

By

Përqafoni ndryshimin, shenjat e zodiakut! Ne përjetojmë pak liri në ditët tona për shkak të një kaosi që vjen nga Urani dhe Hëna.

Ju mund të zbuloni se çfarë do të thotë kjo për shenjën tuaj të zodiakut bazuar në një lexim të vetëm të kartës tarot për 11 shkurt 2024. Mësoni se çfarë rezervon për ju leximi ditor i kartës tarot të shenjës suaj të zodiakut të dielën, 11 shkurt 2024.

Dashi (21 Mars – 19 prill) Pra, ju keni humbur interesin. Është normale të bësh diçka për pak kohë dhe më pas të kuptosh se nuk është më ajo që dëshiron të bësh. Ju mund ta shihni këtë si një përvojë ku keni shpenzuar kohë dhe energji pa asnjë arsye. Ose mund ta shihni këtë përvojë si një investim në veten tuaj, ku thellove karakterin dhe u rrite.

Demi (20 Prill – 20 Maj) Gierat do të shkojnë më mirë. Paratë mund të jenë të pakta tani, por kjo nuk do të thotë se do të jetë gjithmonë kështu. Do të zbuloni një mënyrë për të dalë nga kjo situatë. Punë e vështirë, një ide e shkëlqyeshme, dhe ju do të jeni në rrugën tuaj në asnjë kohë. Besoni!

Binjakët (21 maj – 20 qershor) Po, u desh kohë për të kapërcyer ndjenjën se një person ka tradhtuar besimin tuaj. Nga njëra anë, thuajse ju shkatërroi emocionalisht, por tani që jeni në anën tjetër, e shihni se sa elastik dhe tepër i fortë jeni vërtet. Ti fitove.

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik) Eksitimi është zhdukur, Gaforre. Ju nuk jeni më të interesuar për këtë marrëdhënie dhe tani dëshironi që diçka të përmirësohet. Ju nuk jeni saktësisht në një vend ku jeni gati të ndaheni. Ti e di që gjërat nuk mund të qëndrojnë më kështu. Ju dëshironi që jeta të shikojë lart.

Luani (23 korrik – 22 gusht) Kaosi që vjen me një fillim të ri ka filluar të pakësohet. Këtu gjërat fillojnë të përmirësohen dhe të përmirësohen. Mund të filloni të ndiheni më rehat në lëkurën tuaj. Ju e dini se çfarë të bëni dhe keni një ide se çfarë të prisni. Tani është duke lundruar pa probleme.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator) Është e mrekullueshme të jesh pranë njerëzve të tjerë, por kjo kartë tarot është një shenjë që ju duhet të kaloni pak kohë duke punuar për gjërat tuaja. Ju keni shumë ide të shkëlqyera, Virgjëresha. Mos e jepni gjithë kohën tuaj të lirë. Bëni diçka që ju ndihmon.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor) Emocionet janë të larta tani dhe si rezultat, ju jeni në një vend ku duhet të rregulloheni dhe të relaksoheni. Një sy gjumë, një vakt i mirë dhe pak qetësi janë gjërat e para që duhet t’i jepni vetes sot. Mbushni me karburant dhe bëni diçka të mrekullueshme për ju.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor) Jeni beqar dhe mund të jeni duke menduar të qetësoheni, por tani duket shumë shpejt. Nuk ju pëlqen domosdoshmërisht jeta në takime, por ajo që doni është autonomia dhe liria juaj. Kur të vijë personi i duhur, do të jeni gati t’ia hidhni erës një pjesë të madhe të tij, por tani për tani, është një jo.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor) Është më mirë të presësh. Ju dëshironi që kjo të ndodhë tani, por është ende shumë shpejt, duhet të mbaheni derisa t’i keni të gjitha rosat tuaja me radhë. Ju dëshironi të jeni të sigurt se jeni mirë dhe gati.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar) Ndodh. Njerëzit bien nga dashuria, dhe ju vërtet u përpoqët. Nuk keni bërë asgjë të keqe duke u pajtuar me faktin se marrëdhënia kishte ecur. Për këtë është qëllimi i takimit dhe mësuat se jeni të shkëlqyer si miq, por ndoshta jo edhe aq të mëdhenj si partnerë për jetën.

Ujori (20 janar – 18 shkurt) Rregullat janë krijuar për t’u thyer, dhe megjithëse e vlerësoni dhe vlerësoni traditën, kjo kartë tarot tregon se është shumë kufizuese për ju. Dëshironi të provoni gjëra të reja. Ju dëshironi ta jetoni jetën tuaj më moderne, duke shmangur stereotipet e panevojshme.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars) Kjo do të jetë një ditë e mrekullueshme, edhe nëse fillimisht fillon me këmbën e gabuar. Ju keni shpresa të mëdha dhe pavarësisht se çfarë do të përballeni, asgjë nuk do ta shuajë shkëlqimin tuaj! Plani juaj është të buzëqeshni pa marrë parasysh çfarë.

Artikuj të ngjashëm