Camila Cabello rrëfeu se si pandemia i ndryshoi jetën

By

Camila Cabello ka zbuluar se si mbyllja nga pandemia e ndihmoi atë të ndryshonte jetën e saj, pasi 9 vite punë pa ndërprerje e la atë “të djegur dhe të thyer”.

Ylli amerikan i popit, e njohur për hitet e saj “Havana” dhe “Senorita”, gjithashtu e falenderoi të dashurin e saj Shawn Mendes, duke thënë se ajo ka qenë në gjendje të mbështetet tek këngëtari në kohët e saj më të errëta.

Në intervistën e saj më të sinqertë ndonjëherë, Camila na tha: “Para mbylljes unë isha djegur. Po jetoja me një ankth vërtet të lartë. Ishte shumë dhe nuk ishte e qëndrueshme. U ndjeva sikur po vrapoja me një këmbë të thyer, por nuk po dëgjoja vërtet se si ndihesha”.

“Unë vazhdoja t’i thoja vetes gjithçka ishte mirë,” Duhet të ndihem mirë, duhet të ndihem mirë. ” Ajo që duhej të bëja ishte të thosha: ‘Si ndihem në të vërtetë?’ dhe duke e lënë që kjo të jetë në rregull. Më duhej t’i jepja leje vetes për të kërkuar ndihmë, sepse kisha nevojë për ndihmë. Kisha nevojë për terapi.

“Pandemia më dha atë pauzë për të thënë, le të mos vazhdojmë të vrapojmë në këtë këmbë të thyer, le ta rregullojmë”.

“Në të kaluarën ka pasur shumë raste kur kam punuar, jo në shtëpi ose nuk kam pasur kohë për marrëdhënie, nuk kam pasur kohë të jem e shëndetshme dhe e lumtur, thjesht punoja pa pushim dhe nuk ndihesha mirë, por e bëja gjithsesi. Kjo është diçka që nuk do ta bëja kurrë tani. Nëse do të ndihesha përsëri kështu, do të thosha, ‘Më falni, djema’”.

“Unë e di që tani duhet të kujdesem për veten time. Askush nuk do ta dijë kur kam arritur një kufi tjetër përveç meje, kështu që unë duhet të kujdesem për veten në atë mënyrë”.

Kandidatja tre herë për çmimet Grammy u bë e famshme në grupin e vajzave Fifth Harmony në “X Factor” në SHBA në vitin 2012 para se të këndonte solo në vitin 2016.

Kënga e saj debutuese “Havana” arriti numrin 1 në 23 vende. Albumi i saj 2018 “Camila” gjithashtu kryesoi listat amerikane.

Dhe ndërsa ylli vazhdoi të ngrihej ajo mbështeti Taylor Swift në turneun e “Taylor të vitit 2018, të cilën ajo tani e numëron në mesin e miqve të saj.

Por Camila thotë se suksesi erdhi me një çmim të lartë, duke zbuluar: “Ankthi është diçka me të cilën kam luftuar që kur isha adoleshente dhe kështu kjo në të vërtetë ka qenë një kohë vërtet pozitive për mua.

“Tani kam mësuar shumë për ekuilibrin, për t’iu thënë jo gjërave sepse është më mirë për mua të kem atë orë terapi dhe të shoh miqtë e mi. Ka të bëjë me mos lejimin e vetes për të arritur në pikën ku jam djegur”.

“Vitin e kaluar kam pasur një terapist të ri, kam bërë shumë përparim dhe ndihem shumë më mirë. Unë kam punuar me një ritëm kaq intensiv që kur isha 15 vjeç, kështu që kurrë nuk kam pasur një shans për të shkuar, ‘Hej, si është të jetosh pa këtë presion?’ U ndjeva se nuk e dija deri në këtë pushim”.

Camila është në lidhje me Shawn Mendes që nga viti 2019 kur ata publikuan duetin “Senorita”. /Prive.al

Shawn Mendes, left, and Camila Cabello pose in the press room with the award for collaboration of the year for “Señorita” at the American Music Awards on Sunday, Nov. 24, 2019, at the Microsoft Theater in Los Angeles. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP)

Artikuj të ngjashëm