Beyonce ka tradhtuar Jay-Z me artistin e famshëm?

By

“Baby Boy”, kënga e Beyoncé e vitit 2003 me Sean Paul ishte një hit masiv – singli i tij i parë nr. 1 – dhe, edhe sot, ai vazhdon të pyetet për marrëdhënien e tij të përfolur me yllin.

Kur u pyet nga Marlow Stern i The Daily Beast së fundmi nëse ai ishte lidhur me fituesin e Grammy-t, Paul u përgjigj: “Jo! Do të doja ta bëja! Ajo është e bukur”.

Ai tha se ishte emocionuar kur ajo i kërkoi të punonte me të, por shpejt u bë thashetheme që të dy ishin bashkë. Kjo përkundër faktit se ajo ishte në lidhje me reperin Jay-Z.

“U desh të flisnim për këtë,” tha Paul, duke shpjeguar se biseda e tyre erdhi pas dy herëve të para që ata performuan këngën.

Pavarësisht se i mbanin gjërat profesionale mes tyre, thashethemet e lidhjes “u çmendën vërtet”, kujtoi ai. Sipas artistit gjërat arritën në pikën kur të dy performuan në “MTV Europe Music Awards” në nëntor 2003 dhe Beyonce dyshohet se u përball me të për spekulimet dhe ishte tepër e inatosur. Ndonëse Sean mban mend që i tha Beyonce se thashethemet nuk vinin nga ai, ai pretendoi se kjo ndikoi në distancimin mes tyre. Megjithatë, Sean nuk është penduar që ka bashkëpunuar me Beyoncé. Në fund të fundit, tha ai, ne bëmë një hit së bashku. /prive.al

Artikuj të ngjashëm