Artistja serbe ripërpunon “Gajde” të Dhurata Dorës dhe Elvana Gjatës

By

Jo rrallëherë, nga yjet e muzikës shqiptare vazhdojnë të frymëzohen artistë të njohur serbë.

Së fundmi, bashkëpunimi i Elvana Gjatës dhe Dhurata Dorës “Gajde”  është ripërpunuar nga këngëtarja serbo-malazeze, Ksenia Knezevic.

Artistja ka publikuar këngën “Hir” të shoqëruar me videoklip në platformën Youtube, dhe përmban të gjitha të drejtat autoriale të blera nga producentët kosovarë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm