Arta Bajrami i la vajzës emër të veçantë, por dikush nga të famshmit e pati para saj!

By

Emri që këngëtarja Arta Bajrami ka zgjedhur për fëmijën e saj të tretë, është thuajse i padëgjuar më herët.

Është emër i veçantë vajzash dhe shumë internacional, e Arta Bajrami e zgjodhi për të bijën duke u bazuar ndoshta te dikush tjetër.

e1-1024x577

Fjala është për mbesën e këngëtares Albërie Hadërgjonaj, Elektrën.

Të njëjtin emër edhe Bajrami i vuri vajzës e edhepse tingëllon ndryshe, kjo ide i ka rënë një tjetër të famshmeje shqiptarë në mend më herët.

Gjithsesi, Elektra tingëllon bukur dhe si një emër i fuqishëm, e shpresojmë që të dy Elektrat e vogla t’i japin kuptim këtij emri.

Arta Bajrami dhe bashkëshorti i saj Xhimi Sekiraqa, këtë të enjte janë bërë prindër të një tjetër vajze dhe njoftimin për këtë e ka bërë Don Arbas, vëllai i këngëtares në profilin e tij në Facebook. /Prive.al

e2-577x1024

Artikuj të ngjashëm