Anna Wintour injoron keq Kim Kardashian dhe e gjitha kapet në kamerë

By

Anna Wintour i la fansat duke qarë teksa dëshmuan atë që dukej të ishte një “ngërç” i fortë ndaj Kim Kardashian gjatë një pistë të Javës së Modës në Paris të premten.

The Vogue Editor-in-Chief, 73, seemed visibly cold-shouldered towards the reality star, 42, as she arrived to Victoria Beckham 's 2024 Spring/Summer show

Kryeredaktorja e Vogue, 73, dukej se e kishte shumë të ftohtë yllin e realitetit, 42 vjeç, ndërsa mbërriti në shfaqjen Pranverë/Verë 2024 të Victoria Beckham me një fustan rozë joshës pastel.

Por ndërsa shumë mbetën fitues në takimin e vështirë, nuk është hera e parë që zërat për tensione dalin në sipërfaqe mes fuqisë së modës dhe themeluesit të SKIMS.

Supozohet që dyshja kanë ngurtësuar në marrëdhënien e tyre të punës, e cila duket se ka filluar në vitin 2013 pasi Kanye West thuhet se ‘i lutej’ Anës që të fuste të fejuarën e tij të atëhershme në kopertinën e revistës ikonë.

Që atëherë, Kim ka zbukuruar tri herë kopertinën e Vogue amerikan – dhe gjithashtu është paraqitur në edicionet e saj ndërkombëtare.

Ajo ka marrë pjesë gjithashtu në Met Gala të nderuar të publikimit – të cilin Anna e organizon – çdo vit që kur bëri debutimin e saj në këtë ngjarje dhjetë vjet më parë.

Dyshja madje kanë pozuar për një selfie së bashku, me redaktorin e Vogue, i cili është quajtur Nuclear Wintour, duke ndezur një buzëqeshje të rrallë për kamerën.

Por një histori e “hijeve” delikate të hedhura nga Anna si dhe polemikave rreth ish-bashkëshortit të Kim-it, Ye – i cili është jashtëzakonisht i rëndësishëm në origjinën e saj në botën e modës – rrotullohet në sfond.

Fansat janë të bindur se Anna Wintour nuk pranoi Kim Kardashian gjatë shfaqjes së modës Pranverë/Verë 2024 të Victoria Beckham gjatë Javës së Modës në Paris të premten.

Në një video, ylli i realitetit mbërriti dhe u ul pranë kryeredaktores së Vogue, e cila dukej sikur ajo lëvizte qëllimisht sediljet për të shmangur Kim.

Megjithatë, është konfirmuar se Anna dhe Kim janë ulur krah për krah gjatë gjithë shfaqjes.

Fansat besonin se gjuha e trupit të Anna-s tregonte se ajo po injoronte qëllimisht Kim pasi mbërriti me vonesë në shfaqjen e mbushur me yje.

Anna, e cila u rrethua nga Kim dhe David Beckham, mendohej se ishte ngritur dhe ishte larguar nga Kim, nga pamja e një videoje ku Anna nuk shihej askund.

Në klip Kim u pa duke biseduar me ish-futbollistin David dhe me sa duket tha: ‘Ndihem shumë keq’. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm