Aktorët e njohur i dhanë fund romancës së tyre

By

Yjet e “Outer Banks”, Chase Stokes dhe Madelyn Cline janë ndarë pas një viti lidhje, konfirmon Page Six.

“Chase dhe Madelyn nuk janë më bashkë,” tha një burim. “Nuk është sekret për ata që i njohin se ata u ndanë”.

Një burim i dytë i brendshëm zbuloi se “gjërat u prishën midis Chase dhe Madelyn në shtator, dhe ata po flisnin hapur me miqtë për ndarjen deri në tetor”.

Stokes dhe Cline filluan të takoheshin në prill të vitit 2020 pasi u takuan në setin e sezonit 1 të dramës së tyre adoleshente Netflix, në të cilën ata luajnë respektivisht John B. Routledge dhe Sarah Cameron.

Stokes e bëri zyrtarisht lidhjen e tyre në Instagram atë qershor.

“Unë isha sikur, mendoj se do ta postoj’”, shpjegoi ai më vonë në Instagram live. “Ajo tha: “Vërtet? E kuptoni se çfarë ndodh kur e bëni këtë?’ Dhe unë jam si, ‘Po. Po, mami. Sigurisht që po.’ Më pas i dërgova mesazh Maddie dhe i thashë: ‘Çfarë mendon?’ Dhe ajo tha, ‘Nuk më intereson’”.

Ish-çifti u njohën në xhirimet e “Outer Banks”.

Cline, nga ana e saj, pranoi se ishte në mëdyshje për të dalë në publik me romancën e tyre kaq shpejt pas premierës së “Outer Banks”.

“Shfaqja që doli ishte tashmë një ndryshim mjaft i madh jetësor, dhe ne gjithashtu sapo po fillonim të gjithë procesin e karantinës, dhe ky është një ndryshim i madh jetësor, dhe duke kaluar nëpër një pandemi globale,” tha ajo për “Entertainment Tonight” në nëntor të vitit 2020. Unë mendoj se ne thjesht donim t’i jepnim pak kohë dhe ta shijonim ndërsa është ende e re dhe e freskët dhe thjesht ta mbajmë atë për vete”.

“Outer Banks” nuk ishte projekti i vetëm që Stokes dhe Cline punuan së bashku gjatë marrëdhënies së tyre. Ata gjithashtu luajtën dhe dolën në videoklipin muzikor për remiksin e Kygo të “Hot Stuff” të Donna Summer, i cili u publikua në shtator të vitit 2020.

Artikuj të ngjashëm