Yjet e “Sister Wives” ndahen pas 25 vitesh së bashku

By

Ylli i “Sister Wives” Christine Brown ka përfunduar me familjen e saj poligamiste.

49-vjeçarja tha të martën se po i jep fund “bashkimit shpirtëror” 25 vjeçar me patriarkun Kody Brown, të cilin e ndan me tre gra të tjera.

“Unë dhe Kody jemi ndarë dhe kam marrë vendimin e vështirë për t’u larguar,” shkroi Christine përmes një postimi në llogarinë e saj në Instagram.

“Ne do të vazhdojmë të jemi një prezencë e fortë në jetën e njëri-tjetrit teksa prindërojmë fëmijët tanë të bukur dhe mbështesim familjen tonë të mrekullueshme. Në këtë kohë, ne kërkojmë hirin dhe mirësinë tuaj ndërsa lundrojmë në këtë fazë brenda familjes sonë”.

Christine është ankuar në emisionin i cili do të nisë sezonin e tij të 16-të më vonë këtë muaj se ndihet i pambështetur nga Kody ndërsa gratë e tjera shkojnë mirë me të.

“Unë nuk mund të bëj më martesë me Kody,” rrëfeu ajo gjatë finales së sezonit të 15. “Unë nuk dua”.

Christine ka gjashtë fëmijë me Kody që kur ajo u bashkua për herë të parë në martesën e tij pluraliste në mars të vitit 1994: Asypen, 26, Mykelti, 25, Paedon, 23, Gwendlyn, 20, Ysabel, 18 dhe Truely, 11.

Ajo nuk tha nëse më i riu, Truely, do të vijë me të në Utah, ku kohët e fundit ka thënë se donte të shpërngulej.

Kody tha se ndarja e kishte mërzitur atë.

“Vendimi i Christine për t’u larguar vjen me një pikëllim të madh. Kemi kaluar shumë vite së bashku dhe kam një respekt dhe admirim të madh për të. Edhe pse po ecim përpara në rrugë të ndryshme, do të mbetemi gjithmonë prindër të përkushtuar”, ka shkruar Kody në Instagram.

Kody dhe Christine nuk u martuan kurrë ligjërisht, por kanë pasur një lidhje jozyrtare që e kanë quajtur një “bashkim shpirtëror”. Kody u martua ligjërisht me gruan e parë Meri Brown në vitin 1990, por ata u divorcuan në vitin 2014, kështu që ai mund të martohej ligjërisht me Robyn Brown disa muaj më vonë. Kody është gjithashtu me “gruan” e katërt, Janelle Brown, me të cilën ai gjithashtu ka një “bashkim shpirtëror” jozyrtar.

Robyn Brown mbetet bashkëshorti i vetëm me të cilin Kody është martuar ligjërisht.

Dëshira e Christine për t’u larguar nga Arizona për në Utah dhe ndjenjat e saj e cila u injorua nga partneri i saj prej kohësh shkaktuan probleme në familje gjatë sezonit të kaluar të reality show.

“Jam e lodhur duke u ndjerë sikur nuk kam rëndësi,” tha ajo. “Jam lodhur duke mos pasur mbështetjen e tij kur kam vërtet nevojë për të. Thjesht jam e lodhur. Unë kam nevojë për një partneritet. Më duhet diçka ndryshe nga kjo”.

Artikuj të ngjashëm