A po rikthehet Johnny Depp në ‘Pirates of the Caribbean’?

By

Johnny Depp nuk do të kthehet në ekskluzivitetin e Pirates of the Caribbean, pavarësisht nga një raport që pretendonte se emri i tij ishte parë në një fletë thirrje për një film të ri në serinë e filmave jashtëzakonisht të njohur.

Thashethemet filluan të qarkullojnë të mërkurën pasi një raport pretendonte se ai do të ripërsëritte rolin e tij si kapiten Jack Sparrow, pavarësisht se u largua nga ekskluziviteti nga Disney në 2018.

Megjithatë, burime konfirmojnë për DailyMail.com se informacioni është i rremë.

Depp, 59 vjeç, luajti për herë të fundit personazhin rrëqethës në vitin 2017 në Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales, përpara se producentët të vendosnin se donin të sillnin ‘energji të re’ në serinë e filmave jashtëzakonisht të njohur.

Një person i brendshëm kishte pretenduar për TheSun se një film i gjashtë në ekskluzivitet ishte në përgatitje e sipër me një titull pune “A Day At the Sea”, duke pretenduar: ‘Johnny do të kthehet si kapiten Jack Sparrow dhe është planifikuar të fillojë xhirimet në fillim. shkurt në një vend sekret në MB.’

Ndërkohë, insajderi pohoi më tej: “Gjithçka është në fazat e hershme dhe ende nuk ka asnjë regjisor të lidhur me projektin, i cili quhet A Day At The Sea”.

“Johnny pritet të bëjë një xhirim provë në fillim të shkurtit përpara se prodhimi të fillojë plotësisht.”

Burimi vazhdoi: ‘Një fletë thirrje është shpërndarë mes atyre që janë në dijeni. Bruce Hendricks, i cili ka punuar në tre filmat e parë, është emëruar si Producenti Ekzekutiv në projektin e ri.’

Në vitin 2018, një producent i Disney pretendoi se Depp nuk do t’i kërkohej të kthehej, duke thënë se ata donin të sillnin një ‘energji të re’ në filmat shumë të dashur.

Idetë e reja për t’i dhënë jetë ekskluzivitetit, përfshinin një Pirates Of The Caribbean të udhëhequr nga femra, me protagoniste Margot Robbie.

Në një intervistë të fundit me Vanity Fair këtë muaj, e nominuara për Oscar zbuloi se filmi i shumëpritur nuk do të ndodhë në të.

“Ne kishim një ide dhe po e zhvillonim atë për një kohë, shumë kohë më parë, për të pasur më shumë një histori të udhëhequr nga femra – jo krejtësisht e udhëhequr nga femra, por thjesht një lloj historie tjetër – që menduam se do të kishte qenë vërtet e bukur. por mendoj se ata nuk duan ta bëjnë këtë”, tha ajo për Disney.

Ndonëse ai mund të mos jetë duke bërë një tjetër film të Pirates of the Caribbean, gjatë verës u njoftua se Depp do të drejtonte filmin e tij të parë pas gjyqit të tij për shpifje kundër ish-bashkëshortes Amber Heard.

Babai i dy fëmijëve do të drejtojë filmin Modigliani, një biografi për piktorin dhe skulptorin italian Amedeo Modigliani, sipas The Hollywood Reporter.

Depp do të jetë bashkëprodhues i filmit me Al Pacinon dhe Barry Navidi në atë që do të jetë filmi i parë që ai ka drejtuar që nga debutimi i tij artistik regjisorial me filmin e vitit 1997 The Brave.

Artikuj të ngjashëm