A do jenë Shqipja dhe Tea bashkë në ‘Big Brother VIP’?!

By

Vjeshta që rikthen programet televizive premton një super-sezon.

Kjo mes tjerash edhe falë projektit “Big Brother VIP” i cili pas paralajmërimeve, shtyrjeve nga viti në vit për arsye të ndryshme, më në fund sheh dritën e nisjes në muajin tetor.

Gjithçka nga përgatitjet që përfshijnë një staf goxha të gjerë po mbahen shumë hermetike.

Por, një prej personave të angazhuar në fazën para nisjes, gazetari Eraldo Rexho ka ndarë pak nga çfarë na pret.

I përfshirë në rekrutimin e VIP-ave, Rexho për programin “Pushime on TOP” deklaroi se 90% e emrave janë “mbyllur tashmë”.

I pyetur se a do ketë personazhe të “Përputhen” në program, ai tërthorazi i dha përgjigjen spekulimeve që qarkulluan gjatë verës në media me Shqipen dhe Tean si dy prej emrave që do jenë në këtë format “reaity”.

“Asnjë nga emrat e personazheve që kanë qarkulluar në rrjet nuk do të jenë protagonistë në Big Brother VIP të edicionit të parë. Këtë di ta them me siguri” – deklaroi Rexho.

Duket se produksioni nuk ka rrezikuar për ta shndërruar “Big Brother VIP” në një reprizë të “Përputhen”, ashtu siç frikësoheshin një pjesë e konsiderueshme e publikut./Prive.al

Artikuj të ngjashëm