8-të MARSI – Spotify zbulon emrat e këngëtareve më të dëgjuara

By

Është zyrtarisht Dita Ndërkombëtare e Gruas dhe Spotify e ka celebruar këtë festë duke publikuar emrat e artisteve gra të cilat kanë qenë më të kërkuarat në këtë platformë në vitin 2019-të.

Spotify ka dhënë një listë me emra të grave artiste, të cilat kanë qenë më të kërkuarat nga 1 janari i këtij viti e deri me 9-të mars.

Në mesin e këtyre emrave është edhe Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

1. Ariana Grande

2. Billie Eilish

3. Lady Gaga

4. Halsey

5. Dua Lipa

6. Taylor Swift

7. Rihanna

8. Cardi B

Artikuj të ngjashëm