Sondazhi: Në përballjet Top-Klan, kush fiton?

By

Përballjet televizive janë bërë tashmë garë në vete mes prezantuesve shqiptarë.Në Shqipëri, ku tregu mediatik është më i ashpër, sidomos viteve të fundit kemi parë ‘luftën’ me grafiqe të audiencës.

Sidomos të Shtunave, Luana Vjollca dhe Ermal Mamaqi kanë pasur në vazhdimësi tendencën për të treguar se janë të parët dhe më të ndjekurit.

Këtë sezon të ri, gara është zgjeruar edhe në fashe të tjera orari.

Riformatimi i Top Channel, sjellja e formateve të reja televizive, prurjet edhe në emra moderatorësh kanë bërë që pas shumë kohësh, të analizohet me goxha interes përballja Klan-Top, pas vitesh ku Klani kishte gati terrenin tërësisht të lirë në mungesë të risive dhe ngurtësisë së skemës në ekranin konkurrent.

Kësaj rradhe, për të parë preferencat e publikut kemi zgjedhur disa programe të ngjajshme.

Bieta apo Rudina? Eni apo Blendi Fevziu? Luana apo Ermali? Arian Cani apo Renato Mekolli të Premteve?

Votoni më poshtë

Artikuj të ngjashëm