Zendaya shfaqet me një fustan të vitit ‘96

By

Këtë fundjavë, “The Green Carpet Fashion Awards” u mbajt në mënyrë virtuale.

Ceremonia e ndarjes së çmimeve u transmetua në YouTube dhe nderoi markat ose personalitetet që përdorin praktika që mbrojnë mjedisin.

Ndër të ftuarit ishte edhe Zendaya, e cila mori ‘Çmimin Vizionar’ për përpjekjet e saj në promovimin e diversitetit dhe përfshirjes si në modë ashtu edhe në film. Ajo u vesh për ngjarjen në shtëpi dhe pozoi për tapetin e kuq digjital me një fustan mahnitës, i krijuar në vitin kur lindi aktorja.

Në “The Green Carpet Fashion Awards”, fustani i veshur nga Zendaya ishte Versace i koleksionit të vjeshtës 1996, i dizajnuar nga vetë Gianni Versace.

Artikuj të ngjashëm