Ylli i ‘Home Alone’ nderohet me yll në ‘Walk of fame’

By

Ai është djali që bëri komedinë e preferuar të festave të të gjithëve, dhe të premten ai mori një njohje në Hollywood.

Macaulay Culkin, ylli i klasikëve të viteve ’90 “Home Alone” dhe “Home Alone 2: Lost in New York” mes shumë titujve të tjerë, mori një yll në Hollywood Walk of Fame këtë javë. Atje për ta uruar ishte nëna e tij në ekran nga ekskluziviteti i dashur, Catherine O’Hara.

O’Hara – e cila në mënyrë të famshme e kuptoi se la djalin e saj “Kevin!” në shtëpi ndërsa ishte në një aeroplan për në Francë për Krishtlindje në filmin e Chris Columbus dhe John Hughes të vitit 1990 – tha të premten se arsyeja që “Home Alone” ishte dhe është kaq e dashur është për shkak të Culkin.

“Është performanca perfekte e Macaulay si Kevin McAllister që na dha atë djalë të vogël në një aventurë të jashtëzakonshme,” tha ajo.

“E di që ke punuar shumë,” vazhdoi O’Hara, “por e bëre aktrimin të dukej si gjëja më e natyrshme në botë”.

Ajo e vlerësoi sensin e tij të humorit si atë që e ndihmoi të ngulmonte.

“Është një shenjë e inteligjencës tek një fëmijë dhe një çelës për të mbijetuar jetën në çdo moshë,” vuri në dukje O’Hara, duke shtuar, “nga ajo që shoh, ju keni sjellë atë ndjenjën e ëmbël, por të shtrembëruar, por krejtësisht të ngjashme. Humor për gjithçka që keni zgjedhur të bëni që nga ‘Home Alone’.”

“Faleminderit që më përfshive mua, nënën tënde false që të la vetëm në shtëpi jo një herë, por dy herë, për të marrë pjesë në këtë rast të lumtur”, përfundoi O’Hara. “Jam shumë krenare për ty.”

Të pranishëm në ceremoninë e së premtes ishin edhe partnerja e Culkin, Brenda Song, vëllezërit e motrat Rory Culkin dhe Quinn Culkin dhe miqtë Paris Jackson dhe Seth Green. Kostarja e “Party Monster” e Culkin, Natasha Lyonne, gjithashtu mbajti një fjalim për nder të “Mac”.

Artikuj të ngjashëm