Ylli amerikan paditet nga producenti Chris Nelson për shpifje

By

Këngëtarja dhe producentja amerikane Phoebe Bridgers është paditur nga një artist tjetër duke akuzuar këngëtaren për nënçmimin e emrit të tij.

Prodhuesi i rekordeve Chris Nelson po padit këngëtaren për shpifje, duke pretenduar se ajo u përpoq të prishë reputacionin e tij, duke e akuzuar në mënyrë të rreme për abuzues të dhunshëm, raporton TMZ.

Në kuadër të padisë, Nelson, pronar i studios së famshme të regjistrimit të “Sound Space” në Los Anxhelos pretendon se këngëtarja e akuzoi atë për pastrim, vjedhje, dhunë, abuzim dhe akte të tjera të pakëndshme.

Nelson gjithashtu pretendon se Bridgers dhe e dashura e tij e atëhershme kishin një marrëdhënie seksuale konsensuale që daton në vitin 2018.

Ai pretendon se dy gratë vazhduan marrëdhënien e tyre pasi ai u nda me të dashurën e tij dhe më pas u bashkuan për ta hedhur poshtë në internet. Ai akuzon Bridgers për drejtimin e ndjekjes masive të saj në faqen e ish -it të tij, ku ai u akuzua për dhunë të motivuar racore, krime të urrejtjes, mashtrim, grabitje dhe hakim të llogarive të postave elektronike të grave.

Nelson po kërkon të paktën 3.8 milionë dollarë dëmshpërblim nga artistja.

Bridgers më parë akuzoi Marilyn Mansion se kishte një “dhomë përdhunimi” në shtëpinë e tij, duke dalë me pretendimin në mbështetje të grave që kanë akuzuar rokerin për nivele të ndryshme abuzimi.

“Unë shkova në shtëpinë e Marilyn Manson kur isha adoleshente me disa miq,” shkroi ajo në Twitter në shkurt.

“Unë isha një fanse e madhe. Ai iu referua një dhome në shtëpinë e tij si ‘dhoma e përdhunimit’. Mendova se ishte vetëm sensi i tij i tmerrshëm i humorit, unë pushova së qeni fanse e tij”.

Artikuj të ngjashëm