Vjen në jetë fëmija i 12-të i Nick Cannon

By

Nick Cannon bëhet baba për herë të 12!

42-vjeçari mirëpriti fëmijën e tij të dytë me Alyssa Scott,  vajzën e quajtur Halo Marie, më 14 dhjetor.

Alyssa e konfirmoi lajmin e lumtur në një postim emocionues në Instagram, duke vënë në dukje se lindja e Halo ishte menjëherë pas një vjetorit të vdekjes së fëmijës së parë të çiftit, Zen.

Ai ndërroi jetë tragjikisht 5 muaj pasi pësoi një tumor në tru dhjetorin e kaluar.

Postimi i njoftimit të nënës krenare e bën të qartë se djali i saj do të jetë gjithmonë në mendimet e saj.

“14 dhjetor 2022. Jetët tona kanë ndryshuar përgjithmonë”, shkroi Alyssa krahas një videoje që dokumenton ardhjen e vajzës së saj të re dhe vdekjen zemërthyese të Zenit.

“Zeni është në çdo frymëmarrje që marr. E di që shpirti i tij ishte me ne në dhomë atë mëngjes. E di që po na vështron nga lart, më jep shenja çdo ditë”, tha ajo për djalin e saj.

“Unë do ta mbaj këtë kujtim përgjithmonë. Do të kujtoj tingullin e zërit të Nick që thotë ‘është  vajzë’ dhe pamjen në fytyrën e tij të gjithçkaje që kemi kaluar. Do ta kujtoj zhurmën e saj duke qarë me frymën e saj të parë dhe duke ndjerë rrahjet e zemrës së saj kundër të miave. Vajza ime e ëmbël, mora surprizën time!! Të duam Halo Marie Cannon”, shtoi Alyssa.

Artikuj të ngjashëm