Vdes nëna e këngëtares që u vra dy vjet më parë

By

Ajo u vra nga një 27-vjeçar derisa po jepte autografe pas një koncerti të saj në Orlando.

Emri i personit që shtiu mbi Christina Grimmie, ishte Kevin James Loibl, pasi më pas ai vrau edhe veten.

Tani, nëna e Christina Grimmie, Tina, ka ndërruar jetë.

Nëna e këngëtares së ndjerë, humbi jetën pas një beteje me kancerin për shumë vite.

‘Ne jemi të pikëlluar për të njoftuar për humbjen e Tinës tonë të dashur, e njohur si ‘Mama Grimmie’, për miliona fansa të Christina’s në mbarë botës’, thuhet në deklaratën e lëshuar nga familja e saj përmes Fondacionit Christina Grimmie.

‘Tina luftoi me një betejë të guximshme me kancerin për shumë vite, madje deri në orët e saj të fundit ishte me familjen’, vazhdon deklarata.

‘Në i gëzohemi mendimit se Tina dhe Christina janë bashkuar dhe janë në prani të Zotit’.

Artikuj të ngjashëm