U bënë 4 vjet pa Paul Walker, Vin Diesel e kujton më së miri!

By

Kur ai u nda nga jeta, kinematografisë botërore iu shua një yll shumë i shndritshëm.

Paukl Walker, me 30-të nëntor bëri 4 vjet qysh se vdiq në aksidentin e rëndë me veturë, ku mbeti i vdekur për shkak të shpejtësisë së lartë në momentin e përplasjes.

Ndërsa njëri ndër personat që e ka përjetuar më së rëndi vdekjen e tij, është aktori Vin Diesel, që përveç se koleg e kishte edhe njërin prej miqve më të mirë.

Image result for vin diesel and paul walker

Ata të dy, kishin kohë pranë njëri tjetrit ndërsa kishin qenë edhe pjesë e serive të filmave famshëm “Fast and Furious”.

Në katër vjetorin e vdekjes së tij, Diesel ka përlotur fansat e Walker dhe ndjekësit e vet në Instagram me dedikimin që i ka bërë.

Image result for vin diesel and paul walker

“Nuk ka rëndësi se ku je, qoftë nëse je një çerek milje larg, apo gjysmë rruge nga bota, ti gjithmonë do të mbetesh familja ime”, ka qenë dedikimi që Diesel e ka postuar në Instagram. /Prive.al

4 vjet pas ndarjes së parakohshme nga jeta të aktorit Paul Walker, miku i tij i ngushtë Vin Diesel e kujton përmes një postimi në instagram, më një dedikim që përlot këdo, jo vetëm fansat e tij.

“Nuk ka rëndësi se ku je, nëse je një çerek milje larg apo gjysmë rruge larg nga bota, ti gjithmonë do të jesh familja ime”- shkruan Vin Diesel.

Një nga personat që e përjetoi më shume vdekjen e Walker ishte miku i tij në jetë dhe në skenë, Vin Diesel, protagonist i “Fast and Furious”. /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm