Tuna kujton kohën kur babai i saj ishte medalist olimpik

By

Ndoshta jo shumë e dinë, miërpo babai i Tunës, Shaban Sejdiu ishte një medalist olimpik.

Tuna, vajza e kujt është… (Foto) - Lajmet e fundit - Zëri

Babai i saj, Shaban Sejdiu, ka qenë dy herë rresht fitues i medaljes së bronztë në dy palë lojëra olimpike.

Shaban Sejdiu ka qenë mundës dhe dy medaljet i ka fituar gjatë lojërave olimpike në Moskë më 1980 dhe në Los Angeles më 1984.

Në llogarinë e saj në Instagram, Tuna publikoi një fotografi të vjetër të babit të saj i cili qëndronte në vendin e dytë.

Në foto ajo citon thënien e famshme të Dan Gable, një mundës amerikan, “Medaljet e arta nuk janë nga ari në të vërtetë. Ajo janë nga djersa, vendosmëria dhe një aliazh i vështirë për t’u gjetur, i quajtur besim.”  /Prive.al

 

Artikuj të ngjashëm