Trendi më i ri i manikyrit do të ju habisë

By

Nëse keni qenë duke vëzhguar stilin e rrugës, besoj e keni vërejtur se perlat janë kthyer në trend.

Ndërsa një varg perlash kanë mbajtur prej kohësh një konotacion të të dukurit elegante, viteve të fundit perlat tradicionale kanë marrë një formë dhe kuptim tjeter, e gjitha kjo falë stilit të rrugës.

Vathët me perla janë vërejtur së fundmi në Zendaya dhe Gigi Hadid, dhe Ashley Graham është një fanse e varëseve me perla.

Por është në sferën e bukurisë ku perlat janë duke bërë vërtet një boom të papritur — është e pamundur të lëvizësh nëpër Instagram pa parë një kapëse flokësh perla, pa dyshim që aksesori i domosdoshëm i sezonit, apo shiriti i kokës, dhe tani trendi ka evoluar edhe në manikyr.

Shkoni disa nga të preferuarit tanë.

 

View this post on Instagram

🧜🏼‍♀️ 🐚 #manimonday

A post shared by Betina R. Goldstein (@betina_goldstein) on

 

View this post on Instagram

Half Dotted Tips

A post shared by ❤ Hang Nguyen aka Moon ❤ (@thehangedit) on

Burimi: Glamour.com

Artikuj të ngjashëm