Zbulohet shkaku i vdekjes së Mac Miller

By

Janë lëshuar gjetjet zyrtare të toksikologjisë pas vdekjes tragjike të Mac Miller.

Raporti zbuloi se ai kishte fentanil, kokainë dhe alkool në trupin e tij, transmeton Klan Kosova.

TMZ raporton se shkaku zyrtar i vdekjes së tij është shënuar si ‘toksiciteti i drogës së përzier’.

Artisti ndërroi jetë tragjikisht në moshën 26-vjeçare në muajin shtator.

Në atë kohë, vdekja u raportua si një mbidozë e dukshme.

Artikuj të ngjashëm