Sonte finalja e “Këngës Magjike” – këta janë emrat që garojnë për çmimin e parë

By

Sonte në Tiranë, mbahet edicioni i 20-të me radhë i festivalit prestigjioz shqiptar “Kënga Magjike”.

Bordo.al, shkruan se janë zgjedhur 20 këngëtarë që kalojnë fazën finale, ndërsa sonte pritet të ndahen edhe 19-të çmime tjera përveç çmimit të parë.

Këta janë emrat që mund t’i dëgjoni sonte duke kënduar:

 1. Ardit Cuni dhe Daniela Toçi
 2. Artjola Toska dhe Bruno
 3. Aurela Gaçe dhe Eli Fara
 4. Era Rusi
 5. Erik Lloshi
 6. Fifi dhe Mc kresha
 7. Flori Mumajesi
 8. Flor Nazifi dhe Inis Neziri
 9. Kejsi Tola
 10. Klajdi Haruni
 11. Mauel Moskati
 12. Mentor Haziri
 13. Olsi Bylyku dhe Lorenc Hasrama
 14. Revolt Klan
 15. Ronela Hajati
 16. Rovena Dilo dhe Onati
 17. Rozana Radi
 18. Venera Lumani
 19. Ëendi Mancaku
 20. Krusita

 

Artikuj të ngjashëm