Skerdi një baba shumë i lumtur, publikon videon me të birin

By

Këtë vit të ri për çiftin shumë simpatik, Skerdi dhe Vesa erdhi dhurata më e bukur.

Ata u bënë prindër për herë të parë të një vogëlushi që e quajtën Roi që do të thotë mbret.

Çifti u bënë prindër më 4 janar dhe bënë lajmin menjëherë publik ku na la të kuptojmë që Vesa dhe vogëlushi ishin në gjendje shumë të mirë shëndetësore.

View this post on Instagram

Sot u mbusha me lot por me lot gezimi, ndjenja me e bukur ne bote, dashuria me e vecante qe kam perjetuar. Nuk paska ndjenje me te bukur kur ne jete te vjen nje engjell qe te ben te harrosh cdo gje per cka ke luftuar dhe cka ke kaluar dhe cdo dashuri sepse dashuria me e madhe eshte ky bukurosh i bukur. Ndihem krenar qe ne jeten time Zoti me fali nje krah te djatht qe do me doj tamam me zemer te paster dhe do me behet shok jete, do me behet nje hero per shpirtin tim. Vesa je femra qe me bere dhuraten me te shtrenjt, dhuraten me te bukur. Me solle ne jete nje shpirt, nje Skerd te vogel qe ma mbushi shpirtin me nje thesar qe s’do kem nevoj tere jeten te kerkoj gje tjeter me shume – te dua jeta ime, ju dua te dyve me shum se veten.🙏🙏🙏

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on

Skerdi përgjatë gjithë shtatzënisë së bashkëshortes, gazetares Vesa kishte qenë shumë i kujdesshëm dhe i përkushtuar – kështu kishte pohuar edhe Vesa.

Edhe tani që u bë baba, ai po qëndron gjithnjë afër familjes së tij të vogël duke dhënë shembull për të gjithë baballarët e tjerë.

Se sa i lumtur dhe krenar është Skerdi për të voglin e tij, mund ta shihni nga aktiviteti i tij në llogarinë e Instagramit.

Postimi i fundit paraqet vogëlushin e tij Roi, ku këngëtari shkruan: “O nevriku im ,Roi jete t’ka babi”.

View this post on Instagram

O nevriku im ,Roi jete t’ka babi ❤️

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on

Artikuj të ngjashëm