Si nisi karriera e Gjonit, shqiptarit që do përfaqësojë Zvicrën në ‘Eurovision’?

By

Gjon Muharremaj, i njohur me nofkën artistike Gjon’s Tears do jetë shqiptari i dytë që do të ngjitet në skenën e sivjetme të Eurovision.

Ai me këngën e tij fituese ‘Repondez-moi’ do ta përfaqësojë Zvicrën.

Por si nisi karriera e këtij djaloshi të talentuar i cili në moshë relativisht të re arriti korrë sukses kaq të madh?

Ai për publikun shqiptar debutoi mbi 10 vite më parë në ‘Albanian’s got talent’.

Atëbotë, ai kishte arritur të mahnisë publikun dhe jurinë e këtij spektakli duke vulosur në këtë formë se emri i tij do të jetë një që do ta dëgjojmë gjatë.

Video e plotë e performancës së parë më poshtëë. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm