Si ia bën me aknet? Agnesa Vuthaj jep këshillën që duhet ta kemi parasysh të gjithë

By

Thuajse çdo njeri të paktën një herë në jetë, vuan nga shpërthimi i akneve të cilat nuk janë edhe aq të pranueshme nga ne.

Madje ato janë prezente edhe pasi të kemi kaluar fazën e pubertetit dhe të jemi rritur, prandaj është e rëndësishme që ta kemi parasysh çfarë hapash duhet të marrim për t’i larguar.

Dhe një këshillë shumë e vlefshme vjen nga Agnesa Vuthaj. Ish Miss-Kosova është pyetur nëse ka akne dhe si ia bën?

E përgjigja e saj është tejet këshilluese për ndjekësit, të cilët e kanë pyetur rreth kësaj çështjeje.

“Puçrrat janë normale. Kam pasur dhe më dalin herë-herë në ballë ose mjekër! Sa herë që ka ëmbëlsira apo ushqim me yndyrë më dalin, gjithashtu edhe kur kam stres”, thotë Agnesa, e cila nënkupton se për një lëkurë të bukur e të pastër, ushqimi është esencial, meqenëse ne, jemi CFARË HAMË.

Artikuj të ngjashëm