Si duket Mick Jagger nuk planifikon t’ua trashëgojë pasurinë 8 fëmijëve të tij!

By

Sir Mick Jagger ka sugjeruar që pjesa e tij e katalogut të Rolling Stones do të dhurohet për bamirësi në vend që t’u lihet tetë fëmijëve të tij.

80-vjeçari u pyet për planet e tij për katalogun e grupit pas vitit 1971, i cili përfshin shumë nga këngët e tyre më të mëdha si Satisfaction, Paint it Black dhe Jumpin Jack Flash.

Në përgjigje, rokeri britanik tha se nuk kishte plane për ta shitur atë dhe tha se ai duhet të shitet përfundimisht se do të preferonte që fitimet të shkonin për bamirësi.

Ai i tha Wall Street Journal në një intervistë të re: “Fëmijëve nuk u duhen 500 milionë dollarë (412 milionë funte) për të jetuar mirë.”

“Ju mund të bëni ndonjë të mirë në botë,” shtoi ai, duke sugjeruar që katalogu mund të përfundojë për bamirësi.

Jagger mirëpriti katër fëmijë me ish-bashkëshorten Jerry Hall, Georgia May, Lizzie, James dhe Gabriel.

Ai është gjithashtu babai i Karis, vajza e tij me Marsha Hunt; Jade, vajza e tij me ish-bashkëshorten Bianca; dhe Lucas, djali i tij me Luciana Gimenez.

Rokeri mirëpriti djalin Deveraux në vitin 2016 me partneren e tij Melanie Hamrick. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm