Sa persona duhet të mblidhen në aeroport për ta pritur Majlindën sipas Labit ?!

By

Tash e disa vite, krenaria në Kosovë ka vetëm një emër – Majlinda Kelmendi.

Në një shoqëri të zymtë e ku shpresa për ditë më të mira është shumë e largët, xhudistja numër një në botë paraqet një ndër gjërat e pakta që na sjell lumturi.

Njejtë ndodhi edhe sot kur në mes të Rusisë, flamuri i republikës u ngrit lartë dhe garda ceremoniale nderoi himin kur Majlinda u shpall kampione e Europës.

E për të mos u përsëritur një histori kur si triumfuese, pejanja nuk pritet nga askush në aeroport, po kujdeset këngëtari Labinot Tahiri – Labi.

‘Nëse jo, atëherë të shkojmë ne si qytetarë dhe të bëhemi një numër i madh mjafton 5000 vetë.Ti bëjmë krenare me vendin e tyre.Ne si qytetarë kemi të drejtë kush do që deshiron të dalim në ditën që do të viej Majlinda dhe Nora me Zotri Driton Kukën’ – është shprehur këngëtari në një postim në orët e vona. /PRIVE.AL

 

Artikuj të ngjashëm