Billie Eilish reagon ndaj lutjes së Kanye West ndaj saj

By

Kanye West ka refuzuar të performojë në Coashella, përveç nëse Billie Eilish, kërkon falje për komentet që ajo bëri në lidhje me sigurinë gjatë koncertit të saj të 5 shkurtit në State Farm Arena në Atlanta.

West hyri në Instagram për të transmetuar ankesat e tij kundër fitueses së Grammy, e cila ndaloi performancën e saj në natën e dytë të turneut të saj botëror.

Billie gjatë koncertit të saj u shpreh: “Më e lumtur se kurrë” për të gjetur një inhalator për një fanse të shqetësuar në audiencë.

Pavarësisht se nuk e përmendi Travis Scott-in me emër, West i mori komentet e Eilish si një fyerje të drejtpërdrejtë pas tragjedisë së Festivalit Astrowold në nëntor që la 10 fansa të vdekur dhe shumë të tjerë të plagosur.

Duke komentuar postimin e West, Billie shkroi, “fjalë për fjalë nuk thashë kurrë asgjë për Travis, thjesht po ndihmoja një fans”.

Ndërsa Travis nuk i është përgjigjur vetë Billie-t, ai e ka pëlqyer postimin e Ye, i cili ka marrë më shumë se 1.3 milionë pëlqime.

Në nëntor, 10 njerëz vidçën pasi u shtypën në turmë në Festivalin e Scott Astroworld në Hjuston, ndërsa ai performonte në skenë.

Travis ka thënë se është “absolutisht i shkatërruar” për tragjedinë, e cila e ka çuar në padi të shumta shumë milionëshe.

Artikuj të ngjashëm