Rozana Radi ka një mesazh për ata që shkatërrojnë një këngë

By

Rozana Radi pati një mesazh të gjatë për të gjithë ata që shkatërrojnë një këngë me anë të tekstit.

Këngëtarja hyri në Instagram për të shkruar disa fjalë në lidhje me autorin dhe interpretuesin e këngës.

Ajo tha se një këngëtar/e që nuk e di çfarë këndon në këngë është një këngëtar/e pa identitet.

“Si ta shkaterrojme kengen tone ! Dy fjale per autorin dhe interpretuesin e kenges. Nje kengetar/è qe se di se cfar kendon ne kenge eshte nje kengetarè/e pa identitet. Nje tekstshkrues qe ja ben tekstin “sallate “ eshte nje diletant/e qe i interesojne veten ato pak para qe ka marre.Me pak fjale te dy “ja keni fut vetes “
Dhe ate jo ne Gegnishte te paster po zhargon….. Ndiqni keshillat me lart”, ka shkruar ajo.

Jo vetëm kaq, Rozana bëri edhe një tjetër postim të cilin të plotë mund ta lexoni më poshtë

Për të gjithë ju që nuk e dini, Rozana është tekstshkruese dhe ka shkruar shumë këngë për artistë të njohur shqiptarë./Prive.al

Artikuj të ngjashëm