Romantikët e pashpresë do të adhurojnë filmin e ri në Netflix

By

Netflix ka një film të ri origjinal për të cilin të gjithë nuk mund të ndalojnë së foluri dhe bëhet fjalë për “Purple Hearts”.

Drama romantike ndjek çiftin e pamundur të Cassie (Sofia Carson) dhe Luke (Nicholas Galitzine), ajo është një kantautore në vështirësi dhe ai është një marins i trazuar, dhe ata krijojnë një romancë të rreme për përfitime ushtarake – dhe nuk është historia tipike të dashurisë.

Cassie është një këngëtare me vështirësi financiare që punon në një bar që ndonjëherë e lejon grupin e saj të performojë një këngë çdo të premte. Ajo ka diabet të tipit I, por arti i saj nuk e përballon sigurimin e saj shëndetësor. Luka, nga ana tjetër, është një i varur në shërim. Ai u bashkua me marinsat për të filluar një fillim të ri dhe për të fituar respektin e babait të tij, por ai i detyrohet ish-dillerit të tij një shumë të majme parash.

Të dy takohen dhe vijnë më një marrëveshje për të zgjidhur problemet e tyre mirëpo ajo cka ndodh më pas nuk parashikohet nga asnjëri. /Prive.al

Artikuj të ngjashëm